آشنایی با مزایا و امکانات نرم افزار هوش تجاری 

شرکت فرازاندیشان سامانه گستر صبا (زیر نظر هلدینگ صبا میهن)با گردهم آوری تعدادی از متخصصین در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز امنیت اطلاعات و با اتکا بر دانش فنی، تخصص و تجارب ایشان، در اجرای پروژه ها و طرح ها پژوهشی، به ایفای نقش و مشارکت اثربخش و کارا می پردازند.دراین مقاله به بررسی امکانات نرم افزار هوش تجاری می پردازیم.

امکانات و مزایای نرم افزاری هوش تجاری

دو مزیت بزرگ شامل سرعت در پاسخ دهی و یکپارچه سازی اطلاعات از طریق نرم افزارهای هوش تجاری bi قابل دسترسی هستند. سه مزیت بزرگ دیگر امکانات نرم افزار هوش تجاری ،وجود دارد که در این قسمت به بررسی آنها می پردازیم.

هوش تجاری

 مشاهده حجم اطلاعات با استفاده از نرم افزار هوش تجاری

یکی از بزرگترین امکاناتی که نرم افزار هوش تجاری bi برای سازمان ها فراهم می‌آورد، دسترسی به حجم اطلاعات وسیع است. این اطلاعات در قالب یک بستر یکپارچه و در کوتاه ترین زمان در اختیار مدیران قرار می گیرد، بنابراین به راحتی می توانند اطلاعات را تجزیه و تحلیل کنند؛ گزارش گیری نمایند و یا یک لیست از مهمترین برنامه هایی که نیاز دارند تهیه کنند. این ویژگی باعث می شود سازماندهی اطلاعات در یک شغل یا برنامه بسیار قابل فهم باشد.

نرم افزار هوش تجاری، تصمیم گیری را سریع تر می سازد

درایران سازمان ها در چند دهه اخیر از روش‌های سنتی برای تحلیل اطلاعات استفاده می کردند، بنابراین اغلب برای تصمیم گیری نیازمند زمان بودند. این عامل باعث می‌شود از بازار عقب بمانند و یا فرصت رشد و همکاری بیشتر را از دست بدهند. با ورود نرم افزارهای هوش تجاری bi این فرایند سریع تر و ساده تر شده است. سازمان هایی که از نرم افزارهای جدید هوش تجاری استفاده می کنند، عملکرد بهتری دارند و می‌توانند در کوتاهترین زمان، اطلاعات را بررسی کرده و تصمیم گیری صحیح را انجام دهند.

نرم افزار هوش تجاری، دسترسی به پایگاه داده را ساده تر می کند

یکی دیگر از مزایای استفاده سازمان ها از نرم افزار هوش تجاری bi، دسترسی ساده تر به یک پایگاه داده است. این مزیت، مهم ترین نیاز برای سازمان محسوب می شود. اگر قرار باشد سازمان ‌ها تصمیمات صحیح را اتخاذ کنند و عملکرد خود را ارتقا دهند، باید یک پایگاه داده وسیع و قابل اطمینان در اختیار داشته باشند؛ داده هایی که از نظر موقعیت جغرافیایی، تعداد کلیک کاربران و فناوری روز در کسب و کار، در بهترین شرایط قرار داشته باشد.
به واسطه تمام مزایایی که درباره نرم افزار هوش تجاری bi عنوان کردیم، سازمان‌ها، فرصت رقابت، پیشرفت و عملکرد بهتر را خواهند داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *