ارتقای فناوری شناسایی صورت با سرقت عکسهای ماسک دار

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، محققان سلفی‌های افراد با ماسک‌های طبی را از شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام جمع آوری کرده اند تا با کمک این اطلاعات فناوری شناسایی صورت را ارتقا دهند.

وب سایت سی نت در گزارشی جدید فاش کرد هزاران سلفی افراد با ماسک را در بسترهای آنلاین کشف کرده است. این تصاویر به طور مستقیم از اینستاگرام جمع آوری شده اند.

از این مخازن برای ارتقای فناوری شناسایی صورت و کمک به شناسایی افرادی بهره گرفته شده که در دوره شیوع ویروس کرونا از ماسک استفاده می‌کنند.

ماسک قسمت زیادی از صورت فرد را می‌پوشاند و به نرم افزارهای شناسایی صورت پیشرفته مانند Face ID اپل اجازه نمی‌دهد اجزای صورت فرد را به درستی ردیابی کنند.

در همین راستا محققان ساخت مخازنی حاوی هزاران سلفی افراد با ماسک را آغاز کرده اند. در هر یک از مخزن‌ها بین ۱۲۰۰ تا ۵ هزار عکس وجود دارد.

به گفته وفا ابراش مدیر استارت آپ شناسایی صورت Workaround ، تصاویر موجود در مخزن این شرکت بدون رضایت صریح کاربران از حساب کاربری اینستاگرام آنها جمع آوری شده است.

به گفته ابراش اگر کاربران تمایلی ندارند از تصاویر آنها در مخازن استفاده شود، می‌توانند حساب‌های کاربری خود را در وضعیت پرایوت قرار دهند.

درحال حاضر ۱۰ شرکت در حوزه‌های مختلف مشغول به فعالیت می‌باشند.

شرکت فرازاندیشان سامانه گستر صبا با گردهم آوری تعدادی از متخصصین و اساتید بزرگ کشور در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز امنیت اطلاعات و با اتکا بر دانش فنی، تخصص و تجارب ایشان، درصدد است در اجرای پروژه ها و طرح ها پژوهشی، کاربردی، راهبردی، فنی و مالی به ایفای نقش و

مشارکت اثربخش و کارا بپردازد. به یقین در این مسیر اعتقاد به نوآوری، اندیشه ورزی و بهره گیری از توانایی ها و پرورش استعدادها راهگشا بوده و نشانگر اعتقاد درونی بر سازندگی و پیشرفت میهن عزیزمان ایران اسلامی است.شرکت فرازاندیشان سامانه گستر صبا از شرکت های زیر مجموعه هلدینگ صبا میهن بوده است.

منبع :خبر گزاری مهر ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *