درباره صبا سامانه

خدمات
ارائه راهکارهای سیستم های SOC در مقیاس های متفاوت
.
فراز‌ اندیشان سامانه گستر صبا
شرکت فراز اندیشان سامانه گستر صبا با جذب برجسته‌ترین نخبگان صنعت و دانشگاه، قابلیت‌ها و توانمندی‌های تخصصی بی‌نظیری را در جهت ارایه خدمات اثربخش و اطمینان‌پذیر در صنعت فناوری اطلاعات و افتا فراهم نموده است.
:حوزه‌های تخصصی فعالیت
امنیت فناوری اطلاعات، زیر ساخت فناوری اطلاعات، نگهداری، پشتیبانی، بروزرسانی، مشاوره، نصب و راه‌اندازی تجهیزات، شبکه و سخت‌افزار، تحلیل، طراحی،توسعه و پیاده‌سازی نرم‌افزارهای کاربردی، مدیریت پورتال‌های سازمانی، پروژه‌های حفاظتی و نظارتی، هوشمند سازی ساختمان‌های تجاری، عمومی، اداری و مسکونی، هوشمند‌سازی کسب و کار(BI)
این شرکت با دارابودن مجوز فعالیت حرفه‌ای از مراجع ذیصلاح و با دارا بودن اعتماد قابل توجه صاحب‌نام‌ترین مدیران کشور نسبت به سابقه و توانمندی مدیران و نیروی اجرایی شرکت، این افتخار را داشته که بتواند بالاترین رده کیفی خدمات مشاوره و مدیریت پروژه را در در زمینه‌های فوق‌الذکر عرضه نماید.
چرا SIEM برای سازمانها ضروری است؟
در شرایط امروزی، تهدیدات فضای مجازی از حجم بسیار بالاتر و تنوع بسیار بیشتری برخوردار هستند. این موضوع سبب شده است که تعداد و حجم log هایی که در اثر این رویدادها تولید می‌شوند بسیار زیاد باشند به گونه‌ای که توسط عامل انسانی قابل بررسی و تحلیل نخواهند بود. این مسأله سبب شده است که نیاز به راهکاری هوشمندی پدیدار شود که فراتر از فناوری‌های قدیمی امنیت مانند دیوار آتش، ضد بد افزار، تشخیص هجمه و امثال آنها عمل کند…. بیشتر بدانید

اهمیت مرکز عملیات امنیت یا SOC چیست؟
براي داشتن اشراف کامل بر امنيت اطلاعات سازمان، داشتن راهکارهاي هوشمند مانند Internet Security يا SIEM و مانند آن –که علاوه بر سامانه‌هاي متعارف امنيتي مانند ديوار آتش، تشخيص هجمه، رمزکننده‌ها، سيستم‌هاي احراز هويت و … هستند- براي ايجاد، پايش و بهبود امنيت کافي نيستند. بلکه بايد ساختار کاملي ايجاد شود تا بتواند تمام اين اجزاء را به صورت هماهنگ و يکپارچه در کنار يکديگر بکارگيري نموده و تضمين قابل قبولي نسبت به سطح امنيتي سازمان متناسب با تهديدات روز ايجاد نمايد. ساختاري که اين ماموريت را بر عهده دارد مرکز عمليات امنيت ناميده مي‌شود…. بیشتر بدانید