,

مفاهیم یادگیری ماشینی و تحلیل های امنیتی

 شرکت فرازاندیشان سامانه گستر صبا (زیر نظر هلدینگ صبا میهن)با گردهم آوری تعدادی از متخصصین در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز امنیت اطلاعات و با اتکا بر دانش فنی، تخصص و تجارب ایشان، در اجرای پروژه ها و طرح ها پژوهشی، به ایفای نقش و مشارکت اثربخش و کارا می پردازند.دراین مقاله به بررسی مفاهیم یادگیری ماشینی و تحلیل های امنیتی می پردازیم


در مبحث یادگیری هوشمند و تجزیه تحلیل اطلاعات، معمولاً با واژه ها و عبارت های آشنایان و حتی ناملموس برخورد می‌کنیم. ” مفاهیم یادگیری ماشینی “، “دانش پایگاه داده” و حتی “هوش مصنوعی” نمونه‌ای از این واژه ها هستند که هر کدام تعریف خاصی دارند که در گذر زمان کشت تغییراتی شده است. با این حال یک تعریف ساده از هرکدام را در این قسمت معرفی می کنیم.


 هوش مصنوعی چیست؟


علم تخصصی هوش مصنوعی عبارتند از علمی که با آن، یک کامپیوتر برنامه‌ریزی می‌شود تا به صورت خودکار، فعالیت ها یا فرایندهای تجزیه تحلیل را انجام دهد؛ چیزی که انسان ها آن را به صورت معمولی و با سرعت پایین تری به پایان می رسانند.


یادگیری ماشینی چیست؟


علم یادگیری ماشینی عبارتند از دانشی که رایانه ها را ملزم می سازد بدون یک برنامه ریزی دقیق بتوانند مطلبی را یاد بگیرند. در فرایند یادگیری ماشینی، نمایی از آمار و الگوریتم ها را در داده های حجیم مشاهده می کنید. یکی از مهمترین کاربردهای یادگیری ماشینی، طراحی هوش مصنوعی است.


دانش تخصصی اطلاعات چیست؟


 علوم داده یا دانش تخصصی اطلاعا،ت یک سرفصل مجزا است که دستورالعمل های ویژه‌ای را برای استخراج اطلاعات مهم از حجم مشخصی از داده ها دارد. یادگیری ماشینی، بخشی از علوم داده ها محسوب می شود.

دلیل اینکه چرا یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی تا این اندازه مورد توجه قرار گرفته است دقیقا این است که سازمان ها و مشتریان در جستجوی راهکارهای بهتر هستند تا بتوانند امنیت شبکه های خود را با راندمان بالا تامین کنند. این دو فرایند می توانند چالش های زیادی را در حوزه حملات سایبری و تامین امنیت اطلاعات شرکت ها و سازمان ها حل کنند.

به کارگیری علوم تخصصی در هوش مصنوعی و تنظیم برنامه هایی که اهداف فوق را برآورده کند می تواند میلیون ها پایگاه داده و شبکه را در برابر حمله های سایبری و امنیتی حمایت کند.


اگر چه استفاده از علم یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی، مزایای بسیاری دارند و موجب بهبود امنیت خواهند شد، اما هنوز هم نیاز به تحقیقات و بررسی های زیادی دارد تا به عنوان یک ابزار کاربردی در زمینه های مختلف بتوان از آنها به طور قطعی استفاده کرد. تمام این موارد می‌تواند راهنمای کلی برای تیم‌های امنیتی در سازمانها باشد؛ افرادی که بتوانند حمله‌ها و خطرات سایبری را به سرعت تشخیص دهند و راه های مقابله با آن را اجرا کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *