نرم افزار هوش تجاری چیست؟

نرم افزار هوش تجاری چیست و چه مزایایی دارد؟

شرکت فرازاندیشان سامانه گستر صبا (زیر نظر هلدینگ صبا میهن)با گردهم آوری تعدادی از متخصصین در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز امنیت اطلاعات و با اتکا بر دانش فنی، تخصص و تجارب ایشان، در اجرای پروژه ها و طرح ها پژوهشی، به ایفای نقش و مشارکت اثربخش و کارا می پردازند.دراین مقاله به بررسی ویژگی نرم افزار هوش تجاری می پردازیم

نرم افزار هوش تجاری چیست؟

نرم افزار هوش تجاری چیست

نرم افزار هوش تجاری (bi) یک ابزار نظارتی است که برنامه ریزی ها را در یک سازمان ساده‌تر می‌کند. استفاده از این نرم افزار، فرایند نظارت بر فعالیت سازمان را بسیار منظم تر کرده و برای مدیران این امکان را فراهم می‌آورد تا تصمیمات صحیح بگیرند. از آنجایی که این برنامه به مدیران و تصمیم گیری آنها بسیار کمک می‌کند، در ادامه این مطلب با مهمترین ویژگی ها و کاربردهای نرم افزار bi در مدیریت و سودآوری سازمانی صحبت می‌کنیم.

مدیریت یکپارچه اطلاعات در سایه نرم افزار هوش تجاری

همانطور که می دانید در یک سازمان در قسمت های مختلف، داده های زیادی مبادله می شود. در بسیاری از سازمان های بزرگ، نرم‌ افزارهای اتوماسیون اداری وجود دارد، بنابراین ارتباط برقرار کردن بین داده های مختلف در چند زیر شاخه به سادگی امکان پذیر است. برنامه اتوماسیون، امکان هماهنگی میان قسمت‌ها را فراهم می کند.

برخی مدیران که به پیشرفت سازمان خود اهمیت می دهند، نرم‌افزارهای جامع‌ تری برای نظارت بر عملکرد انتخاب می‌کنند. نرم افزار هوش تجاری bi ، یکی از این برنامه ‌های جامع است. به این ترتیب، امکان تصمیم گیری و تجزیه تحلیل اطلاعات به پشتوانه یک نرم افزار یکنواخت و یکپارچه امکان پذیر خواهد بود.

نرم افزار هوش تجاری، پاسخ دهی را سرعت می بخشد

امروزه نرم افزارهای bi برای سازمان ها ارائه شده اند که در کوتاه‌ ترین زمان، تجزیه و تحلیل اطلاعات را برای آن ها تامین می کنند؛ این در حالی است که در دهه های گذشته، نرم افزارهای قدیمی تر وجود داشت که این چنین امکاناتی را ارائه نمی داد. در سایه این تکنولوژی پیشرفته، امکان مدیریت داده ها دسته بندی اطلاعات و  کمک به کارشناسان تجزیه تحلیل پایگاه داده  به خوبی فراهم شده است.

مدیر محصول DataStax ، رابین شوماخر، درباره این برنامه نرم ‌افزاری عقیده دارد که یک نرم افزار bi باعث می شود سازمان ها، تعاملات سریع‌ تر و مناسب ‌تری را با مشتریان خود در یک فضای آنلاین داشته باشند. این همان عاملی است که باعث برتر بودن یک برند نسبت به رقبای خود می شود. در این بازار پر رقابت، شرکت هایی که از روش های سنتی و نرم افزارهای قدیمی هوش تجاری استفاده می کنند، از بازار عقب خواهند ماند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *