دلیل استفاده از سیستم مدیریت فرایندها

شرکت فرازاندیشان سامانه گستر صبا (زیر نظر هلدینگ صبا میهن )با گردهم آوری تعدادی از متخصصین بزرگ کشور در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز سیستم مدیریت فرایندها و باتوجه به دانش فنی، تخصص و تجارب ایشان، درصدد است در اجرای پروژه ها و طرح های پژوهشی، کاربردی، راهبردی، فنی و مالی به ایفای نقش و مشارکت اثربخش و کارا بپردازد.در این مقاله به بررسی سیستم مدیریت فرایندها می پردازیم:

رشد بسیار زیاد صنعت IT و اثر آن بر صنایع دیگر موضوعی است که نمی ‌توان از آن صرف نظر کرد. سازمان هایی با درآمد ‌های میلیارد دلاری مانند وال مارت، ای بی، مایکروسافت، اپل، آمازون و … با وجود درآمد بالایشان هزینه ‌های بسیار زیادی دارند. ازدیاد هزینه ‌های این سازمان‌ های میلیارد دلاری به گونه ‌ای است که سود خالص آنها کمتر از ده درصد در اطلاعات مالی لیست فوربز مشاهده می ‌شود.


تصور کنید شرکت ‌هایی که سهام‌ داران بسیاری دارند. اگر این شرکت‌ها سود دهی نداشته باشند، یقینا سهام ‌داران یا سهام‌هایشان را خواهند فروخت یا تقاضا برای خرید سهام از بین می ‌رود. که این به معنی نزدیک شدن به ورشکستگی این شرکت‌ها است.


برای جلوگیری از زیان ‌دهی، این شرکت ‌ها مجبور هستند که به فکر کاهش هزینه ‌های خود باشند. از آنجا که اقتصاد آمریکا را بیشتر شرکت‌های خدماتی (غیرتولیدی) تشکیل داده است عمده هزینه‌ های این شرکت ‌ها صرف حقوق کارمندان می‌ شود.


طبق بررسی ‌های انجام شده هر آمریکایی به طور متوسط ۱۵ هزار دلار حقوق ماهیانه دارد. این در حالی است که یک شهروند آسیایی با تحصیلات، مهارت و شرایط یکسان حاضر است با حقوق ماهیانه ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار همان کار را در آن شرکت انجام دهد. این نشان می ‌دهد که استخدام پرسنل غیرآمریکایی برای این شرکت ‌ها بسیار به صرفه ‌تر است.


فرض کنید شما یک کارفرما در آمریکا هستید. با کارکنانی که حقوق کمتری می ‌گیرند، ولی زبان انگلیسی را کامل نمی‌ دانند و متوجه نمی شوند، با قوانین کشور و سازمان به خوبی آشنا نیستند و جا به‌ جایی و ترکیب نیرو‌ها نیز بسیار بالاست و به سرعت انجام می ‌شود. با این وجود این کارفرمای آمریکایی چگونه باید فرایند ‌های کسب و کار را مدیریت کند تا با مسئله ‌ای مواجه نشود؟


بنابراین کارفرمایان آمریکایی دنبال نرم افزاری بودند که با آن نیاز نباشد کاربران نحوه استفاده از نرم افزارهای مختلف را یاد بگیرند و همه کارکنان فقط در محیط یک نرم افزار کار کنند. با این کار اگر نیاز به جا به جایی صورت گرفت، اینکار سریع‌ تر انجام شود. البته امکان دارد که شرکت، نرم افزارهای دیگری نیز داشته باشد اما کاربر تنها با یک واسط در ارتباط باشد.


به این صورت که تمام فعالیت ‌های پرسنل در محیطی انجام شود که نیاز به آموزش تخصص وجود نداشته باشد. هر نفر به اندازه فعالیتی که انجام می دهد آموزش ببینند و در صورت جا به جایی به سرعت نیرو جایگزین شود. طوری باشد که کاربر بداند که نفر بعدی برای انجام کار چه کسی است و چه کاری را باید انجام دهد. سیستم مدیریت فرایندها به صورت مکانیزه کار را به نفر بعدی ارجاع دهد و در مواقع مورد نیاز، هشدار های لازم را اعلان می کند.


رشد تکنولوژی و تغییرات محیط خارجی باعث می ‌شد تا فرایندها به صورت مستمر تغییر و بهبود یابند، یا سرویس‌ های جدید به سبد خدمات اضافه شود. در این حالت نیاز است تا سیستم با سرعت و بدون کمترین خطا و باگ تغییرات را عملیاتی و اعمال کند. البته در اینجا نیز محدودیت‌ زمانی تولید و برنامه‌نویسی نرم‌افزار به روش سنتی اذیت‌کننده‌ است.


بنابراین این نیازها سبب شد که محصولی بر پایه فرایند ‌های سازمانی طراحی شود و عنوان آن سیستم مدیریت فرآیندهای کسب و کار (BPMS) انتخاب شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *