چرایی استفاده ازنرم افزار (BPMS)

شرکت فرازاندیشان سامانه گستر صبا (زیر نظر هلدینگ صبا میهن )با گردهم آوری تعدادی از متخصصین بزرگ کشور در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز سیستم مدیریت فرایندها و باتوجه به دانش فنی، تخصص و تجارب ایشان، درصدد است در اجرای پروژه ها و طرح های پژوهشی، کاربردی، راهبردی، فنی و مالی به ایفای نقش و مشارکت اثربخش و کارا بپردازد.در این مقاله به بررسی استفاده ازنرم افزار (BPMS) می پردازیم:

بسیاری از شرکت ‌های ایرانی برای کاهش هزینه ها و زمان تولید، و برای ایجاد توسعه و تغییرات نرم افزارهای سازمانی، اقدام به خرید و استفاده ازنرم افزار (BPMS) می‌نمایند. در همین راستا تمرکز بر آن است که تولید، توسعه و تغییرات نرم افزارها با حداقل دانش کدنویسی، حداقل تخصص و آشنایی کم با سازمان ها انجام پذیرد. از آنجایی که جذب برنامه نویس ‌های حرفه ‌ای و مسلط هزینه ‌بر است، بنابراین تهیه نرم‌افزار BPMS می‌ تواند سبب کاهش هزینه ‌های واحد تولید نرم افزار نیز شود.

چرایی استفاده ازنرم افزار (BPMS)
البته تلاش برای افزایش بهره وری در سازمان های ایرانی را نباید چشم پوشی کرد، ولی در حال حاضر فاصله ما با بهره وری حقیقی در سطح سازمان هایی که از استفاده ازنرم افزار (BPMS) می‌ کنند بسیار زیاد است و توجه بر کاهش هزینه و زمان تولید و توسعه نرم افزار توجیه بیشتری دارد.


در اینجا لازم به ذکر است بسیاری از شرکت ‌ها و سازمان ‌ها مخصوصا دستگاه ‌های دولتی به دلایل زیر تصمیم به خرید نرم ‌افزار BPMS داشته ‌اند:


در کمترین زمان ممکن نرم افزار مورد نیازشان را تهیه کنند تا به جای ثبت اطلاعات بر روی کاغذ، اطلاعات در پایگاه داده ذخیره شود و قابل پردازش باشد.
با هزینه اندک (نسبت به پروژه های برنامه نویسی) سیستم‌ های مختلف را در اختیار داشته باشند.
فرایند های سازمانی را به صورت خودکار انجام دهند تا زمان ارسال و تحویل محصول یا خدمات را کنترل و کاهش دهند (این مورد بر اساس اصول بهره وری است).
البته انگیزه های دیگری نیز برای خرید BPMS وجود دارد که نسبت به موارد فوق در اولویت کمتری قرار دارند.
برای مثال، در زیر نمونه‌ هایی از فرایندها یسازمان‌ هایی است که ارزیابی شده:
فرایند اخذ مجوز نشر (یک دستگاه دولتی، بیش از ۵۰ ایستگاه کاری، مدت زمان اتمام فرایند، دو ماه تا دو سال)
فرایند پرداخت خسارت فوت یا جرح مازاد (شرکت بیمه خصوصی، بیش از ۳۰ ایستگاه کاری، مدت زمان اتمام فرایند، شش ماه تا دو سال)
فرایند تعمیر یا تعویض تجهیزات (یک شرکت پتروشیمی، بیش از ۷۰ ایستگاه کاری، مدت زمان اتمام فرآیند، نامشخص)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *